Apie Škotiją iš knygų: Jojo Moyes “Vienas plius vienas”

Nusprendžiau surasti knygas apie Škotiją arba kažkaip susijusias su šia šalimi. Vertimų į lietuvių kalbą nėra daug, tiesiogiai apie Škotiją radau tik dvi knygas: Terry Deary „Šiurpioji Škotija“ ir  „Kalvis ir fėjos. Škotų pasakos“. Žmonės sako, kad galima rasti škotų poezijos, bet kadangi neturiu prieigos prie Lietuvos bibliotekų, tai eilėraščių kol kas nebus. Visos kitos knygos tai romanai, detektyvai ar šiaip knygos, kur veiksmas vyksta Škotijoje arba yra kitos sąsajos su Škotija. Kad būtų kuo paprasčiau atsakysiu į tris klausimus (Kodėl įtraukiau į sąrašą? Apie ką knyga ir kodėl patiko? Kodėl nepatiko?) ir įvertinsiu skaičiumi nuo 1 iki 10 pačią knygą ir joje pateikiamą informaciją apie Škotiją.

 

Jojo Moyes „Vienas plius vienas“ vienas-plius-vienas

Kodėl įtraukiau į sąrašą?

Veikėjų tikslas yra pasiekti Škotiją, Aberdyno miestą (Aberdeen City). Aberdynas yra miestas, kuriame gyvenu, todėl pasirinkau perskaityti šią knygą pirmą.

 

Apie ką knyga ir kodėl patiko?

Man šiaip patinka meilės romanai su gera pabaiga. Ir šitas yra tikrai toks. Tai pirmas mano Jojo Moyes skaitytas kūrinys ir kaip suprantu iš išverstų į lietuvių kalbą jos knygų kiekio autorė gan populiari. Istorija įtraukianti, daug veiksmo, vidinių ir išorinių veikėjų dramų. Skyriai rašomi iš keturių skirtingų perspektyvų: Džesės, Tancės, Nikio ir Edo. Vieniša mama Džesė su dukra Tance ir posūniu Nikiu važiuoja į matematikos olimpiadą, kad laimėtų piniginį prizą, nes Tancė yra super gabi matematikoje. Taip jau susiklostė, kad juos sutiko vežti Edas – turtingas, bet naivokas (na galima būtų pasakyti stereotipinis moksliukas) vyrukas, pas kurį Džesė dirbo valytoja. Autorė susodino visus keturis asmenis su dideliu šunimi į mažą, bet prabangią Audi mašiną ir vystė veiksmą daugiausia kelyje iki pat Aberdyno. Skirtingi, su problemomis žmonės galiausiai susidraugauja, o Džesė ir Nikis įsimyli vienas kitą. Įvykių eiga nuspėjama, bet juk tokias knygas skaitoma ne dėl originalumo, o dėl malonumo. Man patiko, neapkraunanti, greita knyga paliekanti visai malonų įspūdį. Knyga tikrai nepatiks mėgstantiems rimtas, gilias, filosofines ar psichologines knygas. Prilyginčiau filmui su Jeniffer Lopez „Tai nutiko Manhetene“, tik veiksmas vyksta mašinoje.

 

audi.jpg
Tokį vat Audį saloną ir vairą iš dešinės radau, kad būtų smagiau skaityti apžvalgą.

Kodėl nepatiko?

Čia nėra nieko nei apie Škotiją nei apie Aberdyną, tik trumpos užuominos apie kraštovaizdį, škotišką akcentą, o apie Aberdyną tiek, kad nuo uosto iki universiteto nuvažiuoti su mašina yra netoli. Nors knyga įtraukianti, bet mane dominusios informacijos čia nėra jokios.

 

Pati knyga: 6

Info apie Škotiją: 0+ (pliusas, nes paminėtas Aberdyno uostas ir universitetas)

One thought on “Apie Škotiją iš knygų: Jojo Moyes “Vienas plius vienas”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s