Iš kur (ne)imti informacijos apie Škotiją

Kadangi mėgstu knygas (ypač mėgstu jas pirkti ir dėti ant lentynos su mintimi, kad kada nors perskaitysiu), tai be abejo tik atvažiavusi nusprendžiau, kad man reikia knygos apie Škotijos istoriją. Nuėjau į knygyną ir po kiek laiko pasirinkau “A pocket history of Scotland”, atrodė visai neblogas pasirinkimas – trumpai, su paveiksliukas, pats tas greitam pasiskaitymui. Tikrai tinka greitam susipažinimui su škotų istorija. Antrą rinkausi iš amazono. Planavome kelionę iki Aviemore, prie Loch Nesso ežero, per porą miestelių. Peržiūrėjau amazone atsiliepimus ir knygutė “TOP 10 Scotland” gavo visai neblogus. Trumpai svarbiausi ar Įdomiausi dalykai. Bet praktikoje tai buvo visiškai netinkamas gidas naujokams. Jeigu pažįsti Škotiją tada taip, ji gal ir nieko, bet kai esi visai žalias, tai ji praktiškai nieko nepadeda, nes ten tiesiog punktais išvardinti po 10 tam tikro regiono lankytinų vietų. Kai kurios viena nuo kitos yra gan toli. Kitą kartą kelionei pirksiu naują, tikiuosi pavyks išsirinkti geresnę. Jei turite patarimų kaip rinktis ar gal jau turite gerą gidą, tai mielai priimsiu visus patarimus.

 Pirkiniai.

Ką radau gero?

– Biblioteka.

Taip, banali tiesa – jeigu nori knygos, visų pirma eik į biblioteką.

Knygos vaikams iš bibliotekos

Bibliotekininkas pasitaikė sumanus ir pasiūlė pradžiai paimti vaikams skirtų istorijos knygų. Jos parašytos glaustai, išdėstyti pagrindiniai dalykai, kurie sudarytojų manymų būtiniausi žinoti vaikams mokykloje. Žodžiu, gauni žinių ir šalies požiūrį į istoriją, vietinę istorijos interpretaciją.

– Informacijos centras.

Arba traukinių, autobusų stotis, muziejai ir ten, kur yra stendai su skrajutėmis.

Brošiūros

Esu susižavėjusi idėja pristatyti pagrindines lankytinas vietas ant skrajučių ir informacinių bukletų. Nereikia net ieškoti informacijos centro. Stendai su informaciją apie beveik visoje Škotijoje lankytinas vietas yra net prekybos centruose. Taigi imkite iš ten viską, kas patrauks akį, o namie išsiaiškinsite kas ten ir kur. O nereikalingas brošiūras galėsite išmesti į popieriui skirtą rūšiavimo konteinerį prie namų.

Stendas prekybos centre

Aberdeeno miesto (kuriame gyvenu) savivaldybės puslapyje taip pat yra turistinės informacijos – tai failai PDF formatu. Galima juos parsisiųsti arba, ką padariau aš, paprašyti, kad atsiųstų brošiūrų. Gavau beveik visas, kurios pateiktos svetainėje. Man taip labiau patinka (mėgstu vartyti lapus, jaučiuosi tada protingesnė), bet galima tiesiog atsisiųsti į mobilų.

wp-1481816758023.jpg
Kelių žemėlapis

Na ir paskutinis dalykas šiam kartui – sėkmingas pirkinys (ačiū Dievui yra ir toks). Tai kelių žemėlapis. Kas keliauja mašina, manau be problemų atsirinks gerą. Aš pirkau PHILIP’S NAVIGATOR Scotland/ – išsamus, detalus ir yra trumpi lankytinų vietų aprašymai pradžioje. GPS mes irgi turėjome. O kaip gi be jo.

 

 

Toks pirmas mano įrašas apie Škotija. Ačiū, kad skaitėte. Cheers.

Kviečiu sekti mane Facebooke: Atrasti Škotiją

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s